Pastacıların Sertifikası İKÇÜ’den

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası işbirliğinde hayata geçirilen Pastacı Yardımcısı Kursu Sertifika Programını başarıyla bitiren kursiyerler düzenlenen törenle belgelerini aldılar. 

Yoğun eğitim döneminin sonunda düzenlenen Pastacı Yardımcısı Sertifika Törenine İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, İKÇÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Akbaba, İKÇÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Esen, İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Konak Hizmet Merkezi Müdürü İbrahim Ay, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı İhsan Esen, akademisyenler, sertifikaya hak kazanan kursiyerler ve aileleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Doç. Dr. Murat Esen, kariyer gelişimi ve meslek edindirme adına önemli işler yaptıklarını, bunlardan birini daha sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Etkinliğin düzenlenmesine vesile olan Rektör Saffet Köse’ye Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Akbaba’ya, İŞ-KUR’a, Konak İlçe Müdürlüğüne, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı İhsan Esen’e ve İKÇÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.  Törende konuşan İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı İhsan Esen, düzenlenen kurs programının sürekliliğini vurgulayarak sektörün niteliğini artırmaya gayret gösterdiklerini, çıraklık sisteminde ortaya çıkan değişimlerin yarattığı sorunları bu yolla aşmaya çalıştıklarını ve bu yolla becerisi gelişmiş bireylere istihdam yaratmayı amaçladıklarını söyledi. Mesleğin dünyanın en güzel mesleklerinden biri olduğunu söyleyen İhsan Esen, kursiyerlere yaptıkları işlere sahip çıkmaları gerektiği tavsiyesinde bulundu. İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Konak Hizmet Merkezi Müdürü İbrahim Ay ise düzenlenen etkinlikle sertifikalı hale gelen pastacıların hizmet sektöründe önemli işlere imza atacaklarına inandığını söyledi. İŞ-KUR’un her zaman kursiyerlerin yanında olduğunu belirten Ay, konuşmasında kursiyerlerin girişimcilik eğitim belgelerini de almalarını tavsiye etti. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Akbaba, bu kursların ikincisini düzenlediklerini ve ilkinde olduğu gibi ikinci kurs programında da kurumlar arası işbirliğinin en güzel örneğini yansıttıklarını söyledi. Fakülte olarak alana önemli katkılar vermeye çalıştıklarını ve nitelik ve nicelik olarak gelişmeye devam ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Akbaba, üniversitelerin içinde yer aldıkları toplumun eğitimi ve gelişmesinde önemli işlevleri olduğunu, böyle programların devam edeceğini sözlerine ekledi. Programdan sonra konuşan Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, sertifikasyonun niteliği artırdığını ve üniversite olarak İzmir’in turizmine katkı vermeye devam edeceklerini söyledi. Kursiyerlere başarılar ve yol açıklığı dileyen Rektör Köse, buna benzer işbirliklerinin devam etmesi ve diğer kurumlar ile meslek örgütleri için de örnek oluşturması temennisini dile getirdi.  

Tören, programı başarıyla bitirenlere sertifikalarının takdimi, kep atma ve toplu fotoğraf çekiminin ardından pasta kesimi ile sona erdi. 


HABER İLE İLGİLİ RESİMLER

Başa Dön