İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Turizm Rehberliği Sosyal Sorumluluk Projeleri

TURİZM REHBERLİĞİ BÖLÜMÜ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

2015-2016 Güz Dönemi Devam Eden Projeler

 

1-Kitapların Şarjı Bitmez II

Hizmet vermekte olan İKÇÜ serbest Kitaplık için kitap sayısı - çeşitliliğini artırma, günlük gazete ve süreli yayın kazandırma projesidir. Bağışa sürekli açıktır.

Afiş  -  Broşür

 

2-Kampüste LÖSEV

Lösemili Çocuklar Vakfında gönüllü çalışacak üniversite öğrencileri aranmaktadır. Çeşitli etkinliklerde yer alarak çocukların dünyasına renk katabilirsiniz.

Afiş  -  Broşür

 

3-Kardeş Okul

Üniversitemiz kardeş okulu BALATÇIK İLKÖĞRETİM öğrencilerini kampüse davet ederek gezdirmek, üniversite yaşamı hakkında onları heveslendirmek, çocukluk anılarında yer almak hedeflenmiştir. 10 yaşa uygun kitap bağışı kabul edilmektedir. Ayrıca 24 Aralık 2015 Saat:11:00 da kampüsümüzü gezdirmeye eşlik edebilirsiniz.

Afiş  -  Broşür

 

4-Gençler Yaşlılar Elele

Yaşlılarla haftada 1 saat etkinlik yapacak Üniversite öğrencileri arıyoruz.. Siz de hayata yaş almış kişilerin penceresinden bakmayı deneyebilirsiniz.

Afiş  -  Broşür

 

5-Kampüs Dostlarımız

Kampüsümüzü ortak olarak kullandığımız köpekler, kediler ve kuşlar için yuvalar yapıyor, onlara yiyecek taşıyoruz. Yiyecek taşıma gönüllüsü olabilirsiniz.

Afiş  - 

 

2014-2015 Güz Dönemi Tamamlanan projeler

 

1-Dönüşüm Muhteşem Olacak

Çiğli Belediyesi işbirliği ile Kampüsümüz açık ve kapalı alanlarına 100 adet kağıt-plastik-metal atık kutusu 5 adet cam atık kumbarası 5 adet kâğıt atık kumbarası 50 adet pil atık kutusu yerleştirilmiş; atıkların toplanması ve geri dönüşümü konularında bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır.

Afiş  - 

 

2-Kitapların Şarjı Bitmez

Kampüs Merkezi derslikler koridoruna İKÇÜ serbest kitaplık yaptırılmış, 520 adet sosyal içerikli kitap bağışı sağlanmış; dileyen herkese kayıt olmaksızın kitap alıp verme imkanı sunulmuş, sunulmaktadır.

Afiş  -  Broşür

Menüyü Kapat