İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Hampton by Hilton Aliağa İzmir ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

Hampton by Hilton Aliağa İzmir ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

 

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından, “Üniversite-Sektör İş Birliği” kapsamında Hampton by Hilton Aliağa İzmir Oteli’ne Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre GÜLER, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Simge KÖMÜRCÜ SARIBAŞ ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür SARIBAŞ tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ziyarette öğrencilerin mevcut çalışma imkânlarının geliştirilmesi ve yeni fırsatların ortaya çıkarılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

 

İmza öncesi açıklamalarda bulunan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. GÜLER, turizm eğitiminin yalnızca üniversite dersliklerinde sağlanamayacağını, verilen eğitimin sektörel destekle nitelikli hale geleceğini ifade etti. Turizm eğitiminin sektörle eşgüdümlü olarak ve sektörün değişen dinamiklerine cevap verecek şekilde sağlanmasının hem akademiye hem de sektöre katkı sağlayacağını belirten GÜLER, “akademi ile turizm sektörünü ne kadar yakınlaştırabilirsek hem öğrenci aldığı eğitimleri kavrama ve pekiştirme şansına sahip olacak hem de sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırılmış olacak. Böylelikle bölge ve ülke turizmine ve dolaylı olarak da ekonomisine katkı sağlanmış olacak” dedi. Ayrıca Hampton by Hilton Aliağa İzmir ile kurulan köprüden duyduğu memnuniyeti dile getirerek uzun vadede daha da yapıcı plan ve projeler geliştirerek bu iş birliğinin sürdürülmesi temennisinde bulundu.

 

Sektörel Gelişmede Üniversitelerin Önemi Yadsınamaz

 

Hampton by Hilton Aliağa İzmir Genel Müdürü Ferhat KELEŞ, öncelikle iş birliğinin sağlanmasına vesile olan herkese teşekkürlerini iletti. Turizm sektöründe nitelikli iş gücünün öneminin altını çizen KELEŞ, bu noktada üniversitelerin ve üniversitelerde verilen turizm eğitiminin önemine vurgu yaptı. Misafir memnuniyetinin artırılabilmesi için misafirin ihtiyaçlarına çözüm üretebilecek, analitik düşünebilen ve turizmin değişen dinamiklerine uyum sağlayabilecek insan kaynağına ihtiyaç duyulduğunu ve bunu sağlamanın yolunun da üniversitelerden geçtiğini belirtti. “Öğrenci sektörle iç içe olduğu müddetçe ekonomi kazanacak, öğrenci kazanacak ve tabii ki sektör ve akademi kazanacak” sözleriyle bu tarz iş birliklerinin önemine dikkat çekerek sözlerini noktaladı.

 

Öğrencilerin staj ve iş olanaklarının geliştirilmesi ile Türkiye ve İzmir turizminin mevcut durumları hakkında da fikir alışverişinde bulunulan ziyarette Hampton by Hilton Aliağa İzmir ile mevcut çalışma imkânlarının geliştirilmesi ve yeni fırsatların ortaya çıkarılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat