İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İzmir Marriott ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

İzmir Marriott ile İş Birliği Protokolü İmzalandı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından, “Üniversite-Sektör İş Birliği” kapsamında İzmir Marriott Oteli’ne Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre GÜLER, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Simge KÖMÜRCÜ SARIBAŞ, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür SARIBAŞ ve Dr. Öğr. Üyesi Alper IŞIN tarafından ziyaret gerçekleştirildi . Öğrencilerin staj ve iş olanaklarının geliştirilmesi ile Türkiye ve İzmir turizminin mevcut durumları hakkında da fikir alışverişinde bulunulan ziyarette İzmir Marriott ile mevcut çalışma imkânlarının geliştirilmesi ve yeni fırsatların oluşturulmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

İmza sırasında açıklamalarda bulunan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. GÜLER, turizm eğitiminin niteliğinin artırılmasında sektörel desteğin hayati önem arz ettiğini, üniversitelerde öğrencilere aktarılan teorik eğitimin sektörde pratiğe dönüştürülebildiği takdirde anlam kazanacağını ifade etti.  Klasikleşmiş eğitim anlayışının dışında, öğrencilere yapma, deneme ve yerinde görme fırsatı verilerek gerçekleştirilen eğitim yaklaşımının turizm endüstrisinde hem öğrencilere, hem akademiye hem de endüstriye katkı sağlayacağını belirten GÜLER “gerek işletmelere gerçekleştirilen teknik geziler gerek ise öğrencilere sunulan iş ve staj olanakları öğrencilerin kişisel gelişimlerinde olduğu kadar kariyer yolculuklarında da son derece önemli bir yer tutmaktadır. Bu bağı kuracak ve sürdürecek olanlar da akademi ve sektör iş birlikleridir” dedi. Son olarak, İzmir Marriott ile oluşturulan bağdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu işbirliğinin uzun vadede daha yapıcı plan ve projeler ile desteklenerek sürdürülebilirliğinin sağlanması temennisinde bulundu.

Üniversitede Öğren İşletmede Uygula

İzmir Marriott İnsan Kaynakları Departmanı Müdürü Merve ÖZEKİNCİLER, bu iş birliğinin sağlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bunu sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. Bölge ve ülke turizmini bugün olduğundan daha ileriye taşıyacak olan genç turizmcilerin sektörle erken yaşta tanışmalarının ve işin mutfağına girmelerinin önemine değinen ÖZEKİNCİLER “öğrenciler üniversitede aldıkları teorik bilgileri burada pekiştirme fırsatı buluyor. Farklı departmanları ve işleyiş süreçlerini öğrenen öğrenci aldığı eğitimi bilgiye ve tecrübeye dönüştürme fırsatı yakalıyor. Böylece geleceğin nitelikli personellerinin ve yöneticilerinin yetiştirilmesinin zemini atılmış olunuyor” sözleriyle akademi ve sektörün paralel olarak hareket etmesinin herkesin kazancına olacağını ifade etti. Ayrıca ÖZEKİNCİLER, bu iş birliğinin devamlılığının sağlanması ve daha somut projelerin hayata geçirilmesi için gereken özveriyi göstereceklerini belirtti.

İlgili Resimler


Menüyü Kapat