İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

İKÇÜ’de Dönemin İlk Mezuniyet Heyecanı Turizm’de

İKÇÜ’de Dönemin İlk Mezuniyet Heyecanı Turizm’de

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde (İKÇÜ) yılın ilk mezuniyet heyecanı Turizm Fakültesi ile başladı. Dört yıl boyunca emek vererek diploma almaya hak kazanan Turizm Fakültesi 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı mezunu turizmcileri kep atarak meslek hayatlarına başlangıç yaptılar.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre Güler’in ev sahipliğinde düzenlenen törende gençlerin heyecanına; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Akbulut, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz, dekan yardımcılar, bölüm başkanları, öğretim üyeleri ile aileleri ortak oldu.

 

Mezun Olmadan Sektöre Adım 
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre Güler altıncı dönem mezun veren bir fakülte olarak tüm mezunlarıyla gurur duyduklarını kaydettiği konuşmasında, sektörden İKÇÜ’lü turizmcilerle ilgili geri dönüşlerin memnuniyetini paylaştı. Fakülte kuruluşundan bu yana sektörle daima iç içe olduklarını, öğrencilerinin daha mezun olmadan sektöre giriş yaptıklarının altını çizen Prof. Dr. Güler, bunun da meyvelerini almanın mutluluğunu yaşadıklarını paylaştı. 
 

Öğrencilerimizin Başarısı Eşittir Fakültemizin Başarısı
Dekan Prof. Dr. Güler, “Sektördeki yöneticilerimizle her buluşmamızda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencilerinin üstün başarıları ile ilgili aldığımız geri bildirimler göğsümüzü kabartıyor. Bunu sizlerle paylaşmak istedim çünkü bu gurur aynı zamanda ebeveynlerimizin ve hocalarımızın da gururu. Öğrencilerimiz kısa süre içerisinde hem İzmir hem de Türkiye turizm endüstrisi içinde önemli yerler edindi, yetmedi, dünyaya açıldılar. Dünyanın dört bir yanında alanlarında çalışan mezunlarımız var. Hem ailelerini hem de üniversitemiz kimliğini temsil eden sizlerin başarısı, bizleri gururlandırdığı gibi fakültemizin başarısını ortaya koyuyor” dedi.
 

İKÇÜ Kültürü Gelecek Mezunların Önünü Aydınlatacak
Turizm sektörünün geleceğini gençlerle birlikte inşa etmeyi hedeflediklerini vurgulayan Dekan Prof. Dr. Güler, her mezunun başarısının kendisinden sonra gelen İKÇÜ ailesi mensubunun yolunu açacağına dikkat çekti. Prof. Dr. Güler, “Siz sevgili öğrencilerimizin sektörde gösterdikleri çaba ve özverili çalışma, oluşturmaya başladıkları İKÇÜ kültürü kendilerinden sonra gelecek olan arkadaşlarının da önünü açmaktadır. Bu konunun bilincinde olarak hareket edeceğinizden hiç şüphem yok. Sizlerden ricam birbirinizle ve bizlerle olan bağınızı ve iletişiminizi koparmamanız ve bize karşılaştığınız zorlukları geleceğe ışık tutması ve sizden sonraki öğrenci arkadaşlarınıza katkı sağlaması adına bizlere iletmenizdir. Hem öğrencilerimiz için, hem de bizler için huzurlu ve çalışma barışının olduğu bir iklim tesis eden başta Rektörümüz Prof. Dr. Saffet Köse’ye teşekkürlerimi arz ediyorum, Üniversitemizin kuruluşundan bu yana bu iklimin tesisine katkı sağlayan Rektör ve Rektör Yardımcısı hocalarıma ve Dekanlarımıza şükranlarımı sunarım. Eğitiminize verdikleri emeklerden ötürü hocalarımıza da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Akbulut da konuşmasına törende bulunamayan Rektör Köse’nin mesajını ileterek başladı. Prof. Dr. Akbulut, “Çok arzu etmelerine rağmen sonradan gelişen şehir dışındaki programları sebebiyle mezuniyetinize iştirak edemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Saffet Köse’nin tüm değerli öğrencilerimize selam ve muhabbetlerini iletmeyi; İKÇÜ Ailesi olarak her zaman yanınızda olmaya devam edeceğimizi ve başarının daima sizlerle olması dilek ve temennilerini sizlerle paylaşmayı, yerine getirilmesi gereken önemli bir görev sayıyorum” dedi. 
 

Kazanacağınız Her Artı Özellik Bir Adım İleri Taşıyacak
Pandemi koşullarının yarattığı sıkıntılara rağmen İKÇÜ’de yürütülen eğitim faaliyetlerinin devam ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Akbulut, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Akbulut, “Fakültemizin ve üniversitemizin bugünkü seviyeye gelmesinde ve mezunların yetiştirilmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. Mezunlarımızın hem kamunun hem de özel sektörün ihtiyaç duyacakları bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak bundan sonraki yaşamlarında kazanacakları başarılar bizleri de gururlandıracaktır. Tüm dünyaya açık dinamik bir sektör olan turizmde;  dürüst, ülkesini seven, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak kendinizi yetiştirmeye, geliştirmeye devam edin. Kazanacağınız her artı özellik sizi bir adım daha ileriye götürecektir. Zamanınızı iyi kullanın çünkü kaybedilen zamanı geri getirmenin yolu yoktur. Benjamin Franklin’in dediği gibi “Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayınız, çünkü zaman hayatın kendisidir” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından sıra mezunlara vedaya geldi. Turizm İşletmeciliği Bölümü ve Turizm Rehberliği Bölümü ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine temsili diplomalarının törene katılan protokol üyelerince takdim edilmesinin ardından İKÇÜ’nün genç turizmcileri mezuniyetlerini kep atarak kutladı.

Menüyü Kapat