İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Fakültemizden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Ziyaret

Fakültemizden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Ziyaret

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre GÜLER, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Simge KÖMÜRCÜ SARIBAŞ, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür SARIBAŞ ve Dr. Öğr. Üyesi Alper IŞIN tarafından İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat KARAÇANTA’ya nezaket ziyaretinde bulunuldu.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyelerini makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren KARAÇANTA, pandemiden en fazla etkilenen sektörlerin başında gelen turizm ve seyahat endüstrisinin hızlı bir toparlanma sürecine girerek en kısa sürede eski günlerine döneceğine inandığını ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce de bu süreci hızlandırmak için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi. Türkiye ve İzmir turizminin güncel durumunun da değerlendirildiği ziyarette, Türkiye turizminin eski günlerine dönmesinin endüstride istihdam edilecek personel sayısını da etkileyeceğini ve bu noktada da üniversitelerin turizm fakültelerinde eğitim gören nitelikli personelin istihdamının son derece önemli olduğunu ifade etti. “İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak göreve geldiğimiz günden bu yana üniversiteler ve turizm fakülteleri ile yakın ilişkiler içerisinde olduk, fikir alışverişleri ve istişareler ile ülke ve bölge turizmini her geçen gün daha ileri taşımaya çalıştık. Bu amaçla, başta İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi olmak üzere tüm üniversitelerin turizm fakültelerinin yapıcı yaklaşımları ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Murat KARAÇANTA’nın ardından açıklamalarda bulunan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emre GÜLER, yapılan yatırım ve çalışmalar ile birlikte İzmir turizminin gelişmeye devam ettiğini, bu durumun İzmir turizmi ile sınırlı kalmayacağını ve ülke turizmine de tesir edeceğini ifade etti. Ayrıca değişen turistik seyahat tercihlerinde İzmir’in turistik ürün çeşitliliğinden dolayı avantajlı bir konumda olduğunu düşündüğünü, var olan potansiyelin ve avantajın doğru kullanıldığı takdirde orta vadede İzmir turizminin çok başka noktalarda olabileceğini sözlerine ekledi. Bu süreçte iş birliğinin öneminin altını çizen GÜLER, “bir üretim sürecinin tek bir aşaması olmadığı gibi bir bölgenin gelişiminde de tek bir paydaşın çabası yeterli olmaz, iş birliği ve koordinasyon gerekmektedir. Üniversiteden esnafa, yerel halktan endüstriye kadar her paydaş bir uyum ve ahenk içerisinde olduğu zaman İzmir turizmi hak ettiği noktaya çok daha kısa sürede ulaşacaktır. Bu vesileyle, İzmir turizminin her paydaşını birleştirici bir tutum sergileyen ve çalışmalarını da bu doğrultuda gerçekleştiren Murat KARAÇANTA ve İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” dedi. Gerçekleştirilen ziyarette ayrıca ülke turizmi ile birlikte İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ilerleyen dönemlerde hayata geçirilecek uygulamalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

İlgili Resimler


Menüyü Kapat